okna lublin

Pielęgnacja

Stolarka i ślusarka kupiona w naszej firmie, wyprodukowana jest z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że w trakcie użytkowania nie będzie się odkształcała i będzie odporna na działanie czynników atmosferycznych.
Chcemy, aby nasze produkty doskonale służyły Państwu przez długi czas. Warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji i konserwacji.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne najlepiej wykonywać dwa razy w roku - przed i po okresie zimowym.

Okna PCV powinny być myte nie tylko po to, aby wyglądały czysto i estetycznie, ale również po to, by brud nie niszczył ich powierzchni. Utrzymywanie ich w czystości jest wyjątkowo łatwe. Okna myjemy miękką szmatką lub gąbką, zmoczoną wodą z niewielkim dodatkiem delikatnego detergentu (płyn do naczyń, mydło). Nigdy nie używamy środków o właściwościach ściernych, rozpuszczalników, środków z zawartością acetonu lub substancji ropopochodnych (benzyna, nafta, terpentyna), czy też preparatów, które mogą rysować powierzchnię. W przypadku zabrudzeń trudnych do usunięcia należy zastosować specjalistyczny środek przeznaczony do czyszczenia profili z nieplastyfikowanego PCV.
Nie wolno malować profili z PVC. Jeżeli wolicie Państwo okna kolorowe polecamy szeroką paletę profili okleinowanych lub pokrytych powłoką decoroc (paleta barw znajduje się w zakładce Kolory)
Należy pamiętać, że taśma ochronna na profilach służy wyłącznie do zabezpieczenia powierzchni profilu podczas składowania, produkcji i transportu, i powinna być usunięta niezwłocznie po zamontowaniu okien - w przeciwnym wypadku istnieje niebezpieczeństwo zwulkanizowania folii z powierzchnią profili.

Konserwacji wymagają także uszczelki. Raz w roku smarujemy je specjalistycznym środkiem do konserwacji uszczelek lub talkiem - dzięki temu zachowają swoją elastyczność i nie będą przymarzać do profili w zimie. Nie wolno dopuszczać do kontaktu uszczelek ze skoncentrowanymi detergentami lub środkami wyprodukowanymi na ich bazie.

Pielęgnacja szyb zespolonych nie jest kłopotliwa. Dostępne w sklepach nowoczesne produkty do mycia szyb są bardzo skuteczne i nie pozostawiają smug. Do wycierania używamy wyłącznie miękkich materiałów. Najlepiej sprawdzi się ircha, miękka ściereczka, lub papierowy ręcznik kuchenny. W żadnym wypadku nie wolno stosować materiałów, które mogłyby porysować powierzchnię. 

Nie wszyscy wiedzą, że aby zapewnić sobie bezawaryjne użytkowanie okien, raz do roku należy smarować i w razie potrzeby regulować okucia. Przegląd zaczynamy od sprawdzenia czy żaden metalowy element konstrukcji okna nie jest obluzowany lub zużyty. Wszystkie części ruchome wymagają przesmarowania niewielką ilością oleju maszynowego lub preparatu "WD-40". Do konserwacji używamy środków, które w żaden sposób nie wpływają na powłoki antykorozyjne okuć. Jeśli zauważymy, że okno nie domyka się idealnie lub nieco się obniżyło, regulujemy poziom i docisk ramy śrubami przy zawiasach.

Ślusarka aluminiowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Profile aluminiowe, wbrew obiegowym opiniom, mogą ulegać korozji (biały nalot), którą mogą spowodować między innymi spaliny. Aby zapobiec korozji należy często usuwać kurz i brud, zmywając go z powierzchni ram. Do mycia profili aluminiowych nie powinniśmy stosować kwasów, kwaśnych środków, ani środków piorących, rozpuszczalników oraz materiałów ściernych.
Lekkie zabrudzenia należy zmywać miękką szmatką zwilżoną wodą z dodatkiem detergentów do mycia naczyń. Powierzchnie średnio i silnie zabrudzone zmywa się specjalnymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji okien z aluminium. Do konserwacji profili aluminiowych można używać środków konserwujących stosowanych do karoserii samochodowych.

Do mycia szklanych fasad należy zatrudnić firmy profesjonalnie zajmujące się pracami wysokościowymi.

« wstecz mapa serwisu Drzwi i Okna Lublin © MEGA Plast - 2020

okna lublin
MEGA Plast sp. z o. o.
ul. Miętowa 3
20-387 Lublin (Głusk)
tel/fax (81) 751 88 87
tel/fax (81) 751 88 90
info@megaplast.pl
okna@megaplast.pl
Realizacja PanGrosik