Energooszczędne okna stanowią inwestycję na lata. Teraz można zamontować je z dodatkowym dofinansowaniem z programu Czyste Powietrze, aby poprawić parametry termoizolacyjne swojego domu. Sprawdź, jak kupić ciepłe okna w jeszcze niższej cenie!

 

Program Czyste Powietrze

Ogólnopolski program Czyste Powietrze powstał, aby pomóc w wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na nowe. Dodatkowo za jego pomocą można uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji budynku mieszkalnego.

W ramach programu Czyste Powietrze możesz otrzymać dotację na wymianę starych, nieszczelnych okien na nowe, które zapewnią lepsze parametry termoizolacyjne. Dzięki temu zredukujesz koszty związane z utrzymaniem budynku – energooszczędne okna to mniejsze koszty ogrzewania, większy komfort cieplny oraz ochrona środowiska naturalnego.

 

Dla kogo?

Program Czyste Powietrze przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli:
jednorodzinnych budynków mieszkalnych
lokali wydzielonych w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą

Aby otrzymać dofinansowanie, dochód roczny beneficjenta nie powinien przekraczać kwoty 100 tysięcy złotych.

 

Ile wynosi dofinansowanie?

Dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie aż do 30 tysięcy złotych na wymianę źródeł ciepła oraz inne inwestycje, także związane z termomodernizacją budynku.

 

Wysokość dofinansowania zależy od zakresu inwestycji:

Opcja 1 – demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe i montaż pompy ciepła gruntowej lub powietrze-woda oraz inne inwestycje – 30 tysięcy złotych, gdy inwestycja włącza instalację fotowoltaiczną, 25 tysięcy złotych bez instalacji fotowoltaicznej
Opcja 2 – demontaż nieefektywnego źródła ciepła i inne inwestycje – 25 tysięcy złotych, gdy inwestycja włącza instalację fotowoltaiczną, 20 tysięcy złotych bez instalacji fotowoltaicznej
Opcja 3 – inwestycje bez demontażu źródła ciepła – 10 tysięcy złotych

Dotacja z programu Czyste Powietrze może być połączona z ulgą termomodernizacyjną, co pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności.

 

Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze?

Aby skorzystać z programu Czyste Powietrze, należy spełnić jego wymagania i złożyć wypełniony formularz wniosku wraz z wymaganymi załącznikami do WFOŚiGW – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie papierowej albo za pośrednictwem portalu gov.pl.

 

Skorzystaj z programu Czyste Powietrze z MEGA Plast!

Chcesz wymienić okna na nowe i skorzystać z dotacji w ramach programu Czyste Powietrze? Zamów ciepłe okna do swojego domu w naszej firmie MEGA Plast w Lublinie!

Oferujemy najwyższej jakości ENERGOOSZCZĘDNE okna PCV bazujące na 6-komorowych profilach oraz pakietach 3-szybowych z ciepłą ramką, które wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła (Uw) na poziomie jedynie 0.79 W/m2K*.
* obliczono dla okna 1230 x 1480 z szybą dwukomorową Ug=0.5 W/m2K z ciepłą ramką

Zamów ciepłe okna w MEGA Plast w Lublinie i skorzystaj z dotacji w programie Czyste Powietrze – zapraszamy do wybrania naszej oferty!